БАТЕРИСКИ ШТРАФЦИГЕР 4V - CSDLI0401

НАПОН: 4V
МАКС.ВРТЕЖЕН МОМЕНТ: 4N.M
ИНТЕГРИРАНО РАБОТНО СВЕТЛО
ИНДИКАТОР ЗА НИВО НА ПОЛНЕЊЕ
СО 1 2ЧАСА ПОЛНАЧ
ВОЛТАЖА НА ПОЛНЕНЊЕ: 110-240V~50/60HZ
СО 10 25MM CR-V БИТОВИ И ДРЖАЧ
СО 1 МАГНЕТЕН ДРЖАЧ
ШЕСТОАГОЛЕН ПРИКЛУЧОК: 1/4” ВРТЕЖИ: 180/MIN

Цена
990ден
ШТРАФИЛИЦА 12W 1бат. CDLI12428

-Напон: 12V
-Брзина без оптоварување: 0-750 вртежи во минута
-Максимален вртежен момент: 20 NM
-Капацитет на чак: 0,8-10мм
-Поставки за вртежен момент: 15+1
-Интегрирано работно светло
-Со 1 батериja од 1,5 Ah (FBLI12153)
-Приклучок за полнење на батеријата: USB тип C
-Полначот не е вклучен.
Спакувано во кутија

Цена
1370
ШТРАФИЛИЦА 20W 1 бат CDLI200518

Напон: 20V
Брзина без оптоварување: 0-400/0-1500 вртежи во минута
Максимален вртежен момент: 45 Nm
Капацитет на чак: 0,8-10 mm
Поставки за вртежен момент: 15+1
Механички 2-брзински менувач
Функција за заклучување
Интегрирана работна LED светилка
LED индикатор за напојување на батеријата
Вклучува:1 ЕЕЗ 2,0Ah батерии (FBLI20011)
Полнач за 1 ЕЕЗ (FCLI2001)
Напојување волти: 220-240V~50/60Hz
1 ЕЕЗ Cr-V 65мм бит

Цена
2870
БАТЕРИСКИ ЗАВРТУВАЧ 12V - CDLI1211

Напон: 12V
Вртежи: 0-350 / 0-1350/мин
Моќност: 25 NM
Футер: 10 mm
Подесување на вртежи: 15+1
Брзини: 2 брзини
Батерија: 1 батерија 12 v/1.5 Ah
Полнење за 2 часа
Лед индикатор за батерија
1 бит
Пакувана во кутија

Цена
2.240 ден
БАТЕРИСКА ШТРАФИЛИЦА - CDLI20028

НАПОН: 20 V
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ: 0-400/0-1500
МАКСИМАЛЕН ВРТЕЖЕН МОМЕНТ: 45 NM
КАПАЦИТЕТ НА ФУТЕР: 0,8-10 MM
ПОСТАВУВАЊЕ НА ВРТЕЖЕН МОМЕНТ: 15+1
2-БРЗИНИ
ВОЛТИ ЗА ПОЛНЕЊЕ: 220-240V~50/60HZ
ИНТЕГРИРАНА РАБОТНА СВЕТЛИНА
LED ИНДИКАТОР ЗА НАПОЈУВАЊЕ НА БАТЕРИЈАТА
СО 2 ПАРЧИЊА БАТЕРИИ ОД 1,5 AH
СО ПОЛНАЧ ОД 1 ПАРЧЕ
СО 1 ПАРЧЕ CR-V 65MM БИТ
СПАКУВАНО ВО ПЛАСТИЧНА КУТИЈА

Цена
4.380 ден
БАТЕРИСКА ШТРАФИЛИЦА - CIDLI201452

СО МЕТАЛЕН ФУТЕР

НАПОН: 20 V
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ: 0-400/0-1500
МАКСИМАЛЕН ВРТЕЖЕН МОМЕНТ: 45 NM
КАПАЦИТЕТ НА ФУТЕР: 0,8-10 MM
ПОСТАВУВАЊЕ НА ВРТЕЖЕН МОМЕНТ: 15+1
2-БРЗИНИ
ВОЛТИ ЗА ПОЛНЕЊЕ: 220-240V~50/60HZ
ИНТЕГРИРАНА РАБОТНА СВЕТЛИНА
LED ИНДИКАТОР ЗА НАПОЈУВАЊЕ НА БАТЕРИЈАТА
СО 2 ПАРЧИЊА БАТЕРИИ ОД 1,5 AH
СО ПОЛНАЧ ОД 1 ПАРЧЕ
СО 1 ПАРЧЕ CR-V 65MM БИТ
СПАКУВАНО ВО ПЛАСТИЧНА КУТИЈА

Цена
5.250 ден

 

 

БАТЕРИСКА ШТРАФИЛИЦА ЗА ГИПС КАРТОН CDSLI204200

Напон: 20V
Волтажа: 220-240V~50/60Hz
Тип на битови: 1/4"" Хекс
Максимален вртежен момент: 30 Nm
Брзина без оптоварување: 0-4200 вртежи во минута
Максимален дијаметар на завртката: 4,2 mm
Вклучи:
1 x 2,0 Ah батерии (FBLI2001)
1 полнач (FCLI2001)
1 x парче шрафцигер.
1 x Држач за битови

Цена
5.750 ден.
БАТЕРИСКИ ТРИМЕР СЕТ CGTLI20301

ВОЛТАЖА:20V
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ:8200RPM
ДИАМЕТАР НА СЕЧЕЊЕ:300MM
ДЕБЕЛИНА НА КОНЕЦ:1.6MM TWISTED
ДОЛЖИНА НА КОНЕЦ:5M
ПОЛНЕНЊЕ:220-240V~50/60HZ
СО 1 2.0AH БАТЕРИИ
СО 1 ПОЛНАЧ
СО 1 ЗАШТИТНИ НАОЧАРИ
СО 1 ПЛЕТЕНИ РАКАВИЦИ СО ГУМЕНИ ТОЧКИ
ПАКУВАНА ВО КУТИЈА

Цена
5.000 ден-20% акција(4.000ден)
Бетоно-мешалка LIV 130

Добро проверените бетономешалки од словенечкиот производител Лив. 2 години гаранција. Се чисти со Бетонрид.

Цена
17.000 ден.
БАТЕРСИКИ ТРИМЕР ЗА ОГРАДА СЕТ

“ВОЛТАЖА:20V
МАКСИМАЛНА БРЗИНА :2800SPM
ДОЛЖИНА НА СЕЧИЛО:460MM
МАКС.ДИАМЕТАР НА СЕЧЕЊЕ:18MM
ЛАСЕРСКИ ОБРАБОТЕНО СЕЧИЛО
ПОЛНЕНЊЕ:220-240V~50/60HZ
СО 1 2.0AH БАТЕРИИ
СО 1 ПОЛНАЧ
СО 1 ЗАШТИТНИ НАОЧАРИ
СО 1 ПЛЕТЕНИ РАКАВИЦИ

Цена
5.650 ден -20% акција(4.520ден)
Електрична косилка LM321

Напон: 220-240~50Hz
мочност: 1200W
мотор со четкици
Вртежи: 3300rpm
ширина на сечење320mm
Висина на сечење: 28/48/68mm
резервоар на собирач: 28L
со 0.35m кабел

Цена
4.890 -20% акција(3.912ден)
Електрична косилка LM385

НАПОН: 220V ~ 240V 50HZ
МОЌНОСТ: 1600 W
ВРТЕЖИ: 3500 rpm
ВИСИНА НА СЕЧЕЊЕ: 28/48 / 68mm
ШИРИНА НА СЕЧЕЊЕ: 38 cm
КАПАЦИТЕТ НА КОРПА 35 L
ТЕЖИНА: 13.0 Kg

Цена
5.750 -20% акција(4.600ден)
БАТЕРИСКИ УДАРЕН ЗАШТРАФУВАЧ - CIRLI2002

БРУШЛЕС МОТОР (ЕЛЕКТРОМОТОР)
НАПОН: 20V
АДАПТЕР ЗА КЛУЧЕВИ 1/2” ВРТЕЖИ: 0-1300 / 0-2300/МИН
УДАРИ: 0-2000 / 0-3300/МИН
МОЌНОСТ: 300NM
БАТЕРИЈА: 2 БАТЕЕИИ 20V/2AH
БРЗО ПОЛНЕНЊЕ ЗА 1 ЧАС
ЛЕД ИНДИКАТОР ЗА БАТЕРИЈА
3 КЛУЧЕВИ (17/19/21)
ПАКУВАНА ВО ТОРБА

Цена
9.250 ден
РОТИРАЧКИ УДАРЕН ЧЕКАН - RH150028

НАПОН: 220-240V ~ 50 / 60HZ
МОЌНОСТ: 1500W
ВРТЕЖИ: 850RPM
УДАРИ: 4400BPM
УДАРНА СИЛА: 5.5J
БУШЕЊЕ БЕТОН 32MM
ЖЕЛЕЗО: 13MM
ДРВО: 40MM
3 БУРГИИ
2 ДЛЕТИ

Цена
5.750 ден
Ротриачки ударен чекан RH18008

МОЌНОСТ: 1800w
ВРТЕЖИ: 850/мин
УДАРИ: 4200/мин
Ударна МОЌНОСТ: 7.0J
SDS ФУТЕР:
Со 3 бургии и 2 длети
Пакувана во пластичен куфер

Цена
6120
УБОДНА ПИЛА 570W - JS57028

НАПОН: 220-240V ~ 50 HZ
МОЌНОСТ: 570 W
ВРТЕЖИ: 800-3000 RPM
МОЖНОСТ ЗА СЕЧЕЊЕ ДРВО: 65 MM
МОЖНОСТ ЗА СЕЧЕЊЕ МЕТАЛ: 8 MM
4 БРЗИНИ
ТЕЖИНА: 2.30 KG

Цена
1.950 ден
УБОДНА ПИЛА 400W - JS400285

ВОЛТАЖА:220-240V~50/60HZ
МОЌНОСТ:400W
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ:800-3000RPM
КАПАЦИТЕТ НА СЕЧЕЊЕ:
ДРВО:55MM
ЖЕЛЕЗО:3MM
СО 1 ПИЛА СЕЧИЛО
ПАКУВАНА ВО КУТИЈА

Цена
1.650 ден
РОТИРАЧКА БРУСИЛКА 450W - RS4508

ВОЛТАЖА:220-240V~50/60HZ
МОЌНОСТ:450W
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ:4000-13000RPM
ДИАМЕТАР НА ПАПУЧА ЗА ШМИРГЛИ:150MM
VELCROPS BASE
ПОТЕНЦИОМЕТАР ЗА БРЗИНА
СО 150MM PU BASE
ПАКУВАНА ВО КУТИЈА

Цена
3.500 ден
ЕДНОРАЧНА ФРЕЗА 600W - PLM6001

НАПОН: 220-240V ~ 50HZ
МОЌНОСТ: 600 W
ВРТЕЖИ: 33500 RPM
ПРИМА САМО 6MM
НОЖЕВИ ВКЛУЧЕН
1 ПАРАЛЕЛЕН ВОДИЧ
1 КЛУЧ ТЕЖИНА: 1.50 KG

Цена
2.880 ден
РАЧЕН ЦИРКУЛАР 1400W - CS18538

НАПОН: 220-240V~50/60HZ
МОЧНОСТ: 1400W
ВРТЕЖИ: 4800RPM
ДИАМЕТАР НА ПИЛА: 185X20MM
КАПАЦИТЕТ НА СЕЧЕЊЕ:
45 СТЕПЕНИ: 45MM
90 СТЕПЕНИ: 65MM
ПОДЕСУВАЊЕ ДЛАБОЧИНА НА СЕЧЕЊЕ
ПОДЕСУВАЊЕ АГОЛНО НА СЕЧЕЊЕ
СО 1 185MM ПИЛИ
СО 1 СЕТ EXTRA ЧЕТКИЦИ

Цена
3.950 ден
РАЧНА ФРЕЗА 1600W - RT160028

НАПОН: 220V-240V~50/60HZ
МОЧНОСТ: 1600W
ВРТЕЖИ: 22000RPM
ФУТЕР ГОЛЕМИНА: 6,8,12MM,1/4”,1/2”
ДЛАБИНА КАПАЦИТЕТ: 0-60MM
СО 1 ПРСТЕН ЗА РЕДУЦИРАЊЕ
СО 1 АЛУМИНИУМСКИ GUIDE FENCE
СО 1 СЕТ ПАРАЛЕЛЕН ВОДИЧ
СО 1 СЕТ ЧЕТКИЦИ

Цена
6.500 ден
ЛАСЕРСКИ НИВЕЛАТОР - HLL156508

ДАЛЕЧИНА НА ЛАСЕР 0 ~ 15 M
ХОРИЗОНТАЛНО ,ВЕРТИКАЛНО , КРСТ (+)
ФУНКЦИЈА И ЗАКОЧУВАЊЕ НА КРСТОТ
ТОЧНОСТ НА НИВЕЛАЦИЈА ± 1.5MM НА 5 М
ТОЧНОСТ НА ЛИНИЈА ± 1.5MM НА 5 М
САМОНИВЕЛИРА
ЛАСЕР 650NM КЛАСА НА ЛАСЕР II, <1MW
РАБОТНИ ТЕМПЕРАТУРИ -20 ~ + 70 °C
АА БАТЕРИИ (1.5V) 3 ПАРЧИЊА
АВТОМАТСКО НИВЕЛАЦИЈА
НЕМА ПОТРЕБА ОД ТРИПОД (НОГАРКИ)

Цена
3.150 ден
ДРЖАЧ ЗА ЛАСЕРСКИ НИВЕЛАТОР - HLLT01152

„5/8““ И 1/4““ НАВОЈ
АЛУМИНИУМСКИ СТАТИВ ОД 1,2 M
ПОГОДЕН ЗА HLL156508,HLL306505,HLL305205
ТЕЖИНА: 1,0 КГ
СПАКУВАНО ПО ЕТИКЕТА“

Цена
1.560 ден
МЕТРО ЛАСЕРСКО - HLDD0608

ДОЛЖИНАНА МЕРЕЊЕ: 0.05-60M
ПРЕЦИЗНОСТ НА МЕРЕЊЕ: ±2.0MM
ТИП НА ЛАССЕР: 635NM, <1MW, CLASS 2
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: -10°C ~ +50°C
ФУНКЦИЈА: ДОЛЖИНА,КВАДРАТУРА,КУБИКАЖА,ВИСИНА
СО ФУНКЦИЈА ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ
INGCO УНИКАТЕН ДИЗАЈН
СО ТОРБА ЗА НОСЕЊЕ

Цена
3.310 ден
РЕЦИПРОЧНА ПИЛА - 750W RS8008

МОЌНОСТ: 750 WATT
ВРТЕЖИ: 0-2800 RPM
ПОТЕНЦИОМЕТАР ЗА БРЗИНА
СИСТЕМ ЗА БРЗО МЕНУВАЊЕ СЕЧИЛО
ВКЛУЧЕНО 1 ПИЛА ЗА ДРВО: 1 ЗА МЕТАЛ: ТЕЖИНА: 2.20 KG

Цена
3.750 ден
ВИБРАЦИОНА БРУСИЛКА 320W - FS3208

НАПОН: 220-240V ~ 50HZ
МОЌНОСТ: 320 W
ВРТЕЖИ: 13.000 RPM
РАБОТНА ПОДЛОГА 187 X 90 MM
СОБИРАЧ НА ПРАШИНА
1 ФИЛТЕР ЗА ПРАСИНА
ТЕЖИНА: 2.25 KG
5 ШМИРГЛИ

Цена
2.380 ден
АГОЛНА БРУСИЛКА - AG90028

ВОЛТАЖА:220-240V~50/60HZ
МОЌНОСТ:900W
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ:12000RPM
ДИАМЕТАР НА ДИСК:125MM
НАВОЈ НА ВРЕТЕНО:M14
СТРАНИЧНА РАЧКА
ПАКУВАНА ВО КУТИЈА

Цена
1.900 ден
АГОЛНА БРУСИЛКА - AG75028

ВОЛТАЖА:220-240V~50/60HZ
МОЌНОСТ:750W
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ:12000RPM
ДИАМЕТАР НА ДИСК:115MM
НАВОЈ НА ВРЕТЕНО:M14
СТРАНИЧНА РАЧКА
ПАКУВАНА ВО КУТИЈА

Цена
1.650 ден
БАТЕРИСКА АГОЛНА БРУСИЛКА - CAGLI2011582

БРУШЛЕС МОТОР / ЕЛЕКТРОМОТОР
ВОЛТАЖА:20V
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ:3000/8500RPM
ДИАМЕТАР НА ДИСК:115MM
НАВОЈ НА ВРЕТЕНО:M14
ПОЛНЕНЊЕ:220-240V~50/60HZ
СО 2 4.0AH БАТЕРИИ
СО 1 ПОЛНАЧ
СО 1 СЕТ ДИСКОВИ ЗА СЕЧЕЊЕ МЕТАЛ
ПАКУВАНА ВО ТОРБА

Цена
10.630 ден
АГОЛНА БРУСИЛКА - AG130018

НАПОН: 220-240V ~ 50/60HZ
МОЌНОСТ: 1300W
ВРТЕЖИ: 12000 RPM
ПРЕЧНИК: 125 MM

Цена
3.560 ден
РОТРИАЧКИ УДАРЕН ЧЕКАН - RGH9028

НАПОН: 220-240V ~ 50HZ
МОЌНОСТ: 800 W
ВРТЕЖИ: 0-1200R / MIN
УДАРИ: ВО МИНУТА: 0-5300 / MIN
УДАРНА СИЛА: 2.5J
БУШЕЊЕ БЕТОН ДО 26 ММ СДС+ ТЕЖИНА: 2.90 KG
3 БУГИИ 2 ДЛЕТИ

Цена
3.500 ден
ЕЛЕКТРИЧНА УДАРНA БОРМАШИНА 850W - ID8508

НАПОН: 220V-240V ~ 50-60HZ
MOЌНОСТ: 850 WATT
ВРТЕЖИ: 0-2400RPM
ФУТЕР: 13 MM
ТЕЖИНА: 2.10 KG
ЛЕВО/ДЕСНО ФУНКЦИЈА

Цена
2.630 ден
ЕЛЕКТРИЧНА УДАРНA БОРМАШИНА 680W - ID6808

ВОЛТАЖА:220-240V~50/60HZ
МОЌНОСТ:680W
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ:0-3000RPM
МАКС.КАПАЦИТЕТ ЗА БУШЕЊЕ:13MM
ПОТЕНЦИОМЕТАР ЗА БРЗИНА
КОПЧЕ ЗА НАПРЕД НАЗАД
ФУНКЦИЈА ЗА УДАР
ПАКУВАНА ВО КУТИЈА

Цена
1.800 ден
ЕЛЕКТРИЧНА УДАРНA БОРМАШИНА 1100W - ID11008

НАПОН: 220V-240V ~ 50-60HZ
MOЌНОСТ: 1100 WATT
ВРТЕЖИ: 0-2800RPM
ФУТЕР: 13 MM
ТЕЖИНА: 2.10 KG
ЛЕВО/ДЕСНО ФУНКЦИЈА

Цена
2.950 ден
БАТЕРИСКА РОТИРАЧКИ УДАРЕН ЧЕКАН - CRHLI202287

БРУШЛЕС МОТОР / ЕЛЕКТРОМОТОР
ВОЛТАЖА:20V
БРЗИНА БЕЗ ОПТОВАРУВАЊЕ:0-1100RPM
СТАПКА НА УДАРИ:0-5000BPM
СИЛА НА ЕДЕН УДАР:2.0J
МАКС. КАПАЦИТЕТ НА БУШЕЊЕ:Φ26 ВО БЕТОН
ИНТЕГРИРАНА РАБОТНА СВЕТЛИНА
СДС ПЛУС ФУТЕР
СО 3 БУРГИИ И 1 ДЛЕТО
СО 2 4.0AH БАТЕРИИ
СО 1 ПОЛНАЧ
ПОЛНЕНЊЕ:220-240V~50/60HZ
ПАКУВАНА ВО КУФЕР

Цена
11.130 ден
Ротирачки ударен чекан

Код: RGH9028-2

НАПОН: 220-240V ~ 50Hz
МОЌНОСТ: 800 W
ВРТЕЖИ: 0-1200r / min
УДАРИ: ВО МИНУТА 0-5300 / min
УДАРНА СИЛА: 2.5J
БУШЕЊЕ БЕТОН ДО 26 мм SDS+
СИСТЕМ ЗА БРЗО МЕНУВАЊЕ
ТЕЖИНА: 2.90 Kg
3 БУГИИ
2 ДЛЕТИ
1 ФУТЕР: СО БРЗО МЕНУВАЊЕ

Цена
4.750 ден
ПИШТОЛ ЗА СИЛИКОНСКИ СТАПЧИЊА GG308

МОЌНОСТ: 220 W
НАПОН: 220V-240V ~ 50-60HZ
ПРОТОК НА ЛЕПАК 20-30G / MIN
ВРЕМЕТРАЕЊЕ ЗА ТОПЕЊЕ 3-5 MIN
ДИАМЕТАР НА ЛЕПАКОТ 11.2 MM
ТЕЖИНА: 0.500 KG
2 ПАРЧИЊА СИЛИКОНСКИ СТАПЧИЊА

Цена
890
ФЕН ИНДУСТРИСКИ - HG200038

НАПОН: 220V-240V~50/60HZ
МОЌНОСТ: 2000W
ТЕМПЕРАТУРА:350°C/550°C
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 300/500 Л/МИН
СО 1ДИФУЗЕР
ПАКУВАНА ВО КУТИЈА

Цена
1.500 ден
МЕШАЛКА ЕЛЕКТРИЧНА 1400W МХ214008

НАПОН: 220 ~ 240V ~ 50HZ
МОЌНОСТ: 1400W
ВРТЕЖИ: 180-460RPM, 300-700RPM
1 M14 МЕШАЛКА Ø120
ТЕЖИНА: 5.50 KG

Цена
4990
МАШИНА ЗА ЛЕПЕЊЕ ПВЦ ЦЕВКИ

PTWT215002

МОЌНОСТ: 1 800W / 2 1500W
НАПОН: 220 ~ 230V
ТЕРМОСТАТ 0 - 300 ° C
СОДРЖИ 6 РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ:
НА ДОДАТОЦИ 20,25,32,40,50,63MM
1 МЕТРО
1 НОЖИЦИ

Цена
3.130 ден
МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН АЛАТ - MF3008

НАПОН: 220-240 V ~ 50 HZ
МОЌНОСТ: 300 W
ВРТЕЖИ: 15000-21000 RPM
ПОТЕНЦИОМЕТАР ЗА БРЗИНА ВКЛУЧЕНИ
3 ШМИРГЛИ, 2 АЛАТ ЗА СЕЧЕЊЕ, 1 ДРЖАЧ ЗА ШМИРГЛА
1 КЛУЧ

Цена
2.440 ден

 

БАТЕРИЈА 4А +ПОЛНАЧ FBCPK12141214

Напон: 20V
1 парче литиум-јонска батерија (FBLI2002)
Со полнач од 1 парче (FCLI2001E)
Литиум-јонска батерија од 4,0 Ah
LED индикатор за напојување на батеријата
Една батерија одговара на сите повеќекратни алатки на P20S
Брз интелигентен полнач (FCLI2001E):
Влезен напон:220-240V~50/60Hz
Излезен напон: 20V
Излезна струја: 2А

Цена
2250
БАТЕРИЈА РЕЗЕРВА 20V 2Ah FBLI20011

Напон: 20 V
Литиум-јонска батерија 2.0Ah
LED индикатор за напојување на батеријата
Една батерија одговара на сите повеќекратни алатки на P20S
Спакувано по кутија во боја

Цена
1430
БАТЕРИЈА 20V 4.0A FBLI20021

КАПАЦИТЕТ: 20V
БАТЕРИСКА 4.0AH БАТЕРИЈА
ИНДИКАТОР НА ТРАЕЊЕ
ОВАА БАТЕРИЈА ПАСИРА НА АЛАТИТЕ ОД МОЌ SHARE
ПРОГРАМАТА

Цена
2.060 ден